Zaznacz stronę

„Radosław Korzeniewski wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości” – taką uchwałę podjęto we wtorek 23 października podczas posiedzenia Zarządu Powiatowego władz PiS. Uchwałę przekazano następnie do władz okręgowych ugrupowania w Warszawie. Uchwała ma podobno zawierać także inne nazwiska działaczy tej partii z Wołomina i Tłuszcza.

Co doprowadziło do takiej właśnie decyzji władz Prawa i Sprawiedliwości? Złamanie zapisów statutu partii, który zakazuje m.in. wspierania w wyborach konkurencyjnych ugrupowań, a także kandydowania z konkurencyjnych wobec PiS komitetów. Radosław Korzeniewski, startujący z własnego komitetu na Wójta Dąbrówki, miał jawnie popierać kandydatów startujących z konkurencyjnych list, m.in. do powiatu w materiałach, które były propagowane, także w internecie. Wszyscy działacze PiS, których przypadki omawiał Zarząd Powiatowy PiS, startowali z list konkurencyjnych komitetów wyborczych grając tym samym na osłabienie wyniku swojej macierzystej formacji.

Przypadek Radosława Korzeniewskiego wydaje się najbardziej jaskrawy. Nie tylko pełnił on do tej pory funkcję szefa gminnego komitetu PiS, ale także urząd wójta Dąbrówki. W niedzielę 4 listopada w II turze wyborów zmierzy się on… ze swoim aktualnym zastępcą Zenonem Zadrożnym (kandydatem bezpartyjnym).

 

MK