Zaznacz stronę

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Działaj, z którym związni są tłuszczańscy samorządowcy (m.in. Robert Szydlik, Grażyna Krupa, Janusz Tomasz Czarnogórski) po raz trzeci z rzędu organizuje lokalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. I po raz trzeci program obchodów zyskał uznanie i Narodowy Patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

– W latach ubiegłych urządzaliśmy filmowe maratony trwające po 5-6 godzin i uznaliśmy, że czas zmienić formułę. Teraz zrealizujemy kilka działań rozłożonych w czasie na 4 dni: dwa dni w Tłuszczu, jeden dzień w Urlach realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Urli (Rafał Rozpara i Piotr Borczyński) i osobno wyjazd z młodzieżą ze szkół średnich w Tłuszczu i Urlach na okolicznościową konferencję w Sejmie RP – mówi Prezes Stowarzyszenia Robert Szydik.

Czego możemy spodziewać się w tym roku? Występu Jana Pietrzaka (wstęp wolny!) i wykładu prof. Jana Żaryna – Senatora RP, projekcji trzech filmów i spotkania z reżyser dokumentu „Obława” Beatą Hyży-Czołpińską. Szczegółowy program tłuszczańskich obchodów Dnia „Żołnierzy Wyklętych” znajdą Czytelnicy na ostatniej stronie Kuriera.

Red.

 

Na zdjęciu z lewej Robert Szydlik z Prezydentem RP Andrzejem Dudą po uroczystości poświęconej Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej – Pałac Prezydencki, 6 lutego 2018 r.