Zaznacz stronę

„Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym”. I właśnie w sobotę 3 grudnia, mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z osobami, które znalazły tę wspaniałą miłość. 31 par z naszej gminy obchodziło swoje wielkie święto – „Złote gody”.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu, gdzie pary odnowiły przysięgę małżeńską, którą składały 50 lat temu na ślubnym kobiercu. Następnie wysłuchały słowa Bożego skierowanego przez Jego Ekscelencję Biskupa Pomocniczego Marka Solarczyka.

W imieniu jubilatów państwo Wiesława i Sylwester Jędrysiakowie podziękowali księdzu biskupowi za przybycie, a także kapłanom z parafii Przemienienia Pańskiego – proboszczowi Dariuszowi Skwarskiemu oraz wikariuszowi Pawłowi Cudnemu za wspólną Eucharystię.

Po celebracji Mszy Świętej wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu. Tam nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Jubilaci wysłuchali życzeń złożonych przez burmistrza Pawła Bednarczyka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Gajcego. Następnie wszystkie pary zostały odznaczone przez Burmistrza medalami nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę „za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Warto dodać, że Pan Prezydent nadaje to odznaczenie tym parom małżeńskim, które przeżyły w jednym, zgodnym i trwałym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Medale te stanowią symboliczny dowód uznania dla trwałości związku małżeńskiego, a także wartości życia rodzinnego.

Po tych wyjątkowo podniosłych i wzruszających momentach nastąpił czas na poczęstunek przy kawie i herbacie. Wspólnie z Jubilatami do stołu zasiedli Jego Ekscelencja Biskup Marek Solarczyk, proboszcz Dariusz Skwarski, władze miasta w osobach burmistrza Pawła Bednarczyka, przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Gajcego, wiceburmistrza Waldemara Banaszka oraz zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Romualda Zacharskiego. Był to czas miłych wspomnień z ostatnich 50 lat wspólnego życia. Nie zabrakło również pięknego toastu przy lampce szampana i kawałku pysznego tortu pokrojonego osobiście przez Ekscelencję. Pod koniec spotkania wszyscy życzyli sobie kolejnych lat w zgodnym małżeństwie oraz powtórnego spotkania z okazji 60. rocznicy ślubu.

Jubileusz „Złotych Godów” świętowały następujące pary:

Wanda i Zygmunt Adamczykowie

Teresa i Zbigniew Balcerakowie

Alina i Zygmunt Ciukowie

Danuta i Zygmunt Czarnogórscy

Czesława i Michał Dobosiewiczowie

Wiesława i Sylwester Jędrysiakowie

Wanda i Janusz Kawieccy

Teresa i Janusz Kazowie

Jadwiga i Ryszard Krauzowie

Janina i Józef Kubujowie

Zofia i Henryk Kuchtowie

Marianna i Stanisław Matakowie

Helena i Tadeusz Matejakowie

Krystyna i Zenon Mędzowie

Alicja i Marian Mikulscy

Wanda i Alfred Milczarkowie

Danuta i Jan Napłoszkowie

Maria i Marian Ołdakowie

Leokadia i Stanisław Orygowie

Marianna i Władysław Pietruczakowie

Wiesława i Ryszard Pólkowscy

Regina + i Stanisław Skibowie

Lucyna i Tadeusz Skonieczni

Zofia i Jan Stępieniowie

Marianna i Tadeusz Szczęśni

Stefania i Polikarp Śliwowie

Wanda i Stanisław Śliwowie

Alicja i Jan Taborowie

Krystyna i Edward Zychowie

Anastazja i Kazimierz Zdanowscy

Czesława i Stanisław Zdzienniccy

 

Tekst i zdjęcia: Gmina Tłuszcz